تالار تبادل تجربه انجمن معتادان گمنام UK

نسخه‌ی کامل: سوال 17 :آیا از نگاه به نقش خود در شرایطی که باعث بوجود آمدن رنجش شده ، می ترسم ؟ چرا
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 17 :آیا از نگاه به نقش خود در شرایطی که باعث بوجود آمدن رنجش شده ، می ترسم ؟ چرا ؟ 
در این سوال اول باید نقش خود را پیدا کنیم و بعد علت ترس برای روبه رو شدن با ان را پیدا کنیم -
پیام سوال : اینکه من به علت های مختلفی از نگاه کردن به نقش خودم می ترسم و تا زمانی که من روبه روی خود نیاستم و نقش خود را بررسی نکنم رنجش در من برطرف نخواهد شد 
 اغلب ما در مورد اشتباهات خود کوریم همیشه باید یادم باشد که من حق دارم بترسم و اشتباه کنم و اما بعد به اشتباه و ترس خود پی ببرم خیلی مهم است  رسیدن به ان نقطه یعنی ازادی برای من
دلایل ترس برای نگاه کردن به نقش خودم :از گذشته یاد گرفتم که هر موقع دروغ گفتم برنده شدم و تنبیه نشدم  سرزنش شدن از طرف دیگران  اگر نقش خود را ببینم باید بپذیرم و تغییر کنم و دست از ابزارهای بیمارگونه بردارم  ترس از قضاوت داشتم و فکر میکردم اگر واقعیت را بگویم و بپذیرم از طرف دیگران طرد می شوم ئ مسخره ام می کنند و یا فکر کنند که من کم اورده ام  ترس از دست برداشتن از لذت انتقام و رنجش  ترس از روبرو شدن با خود واقعی ام  گاهی هم نقش من انقدر درناکه که نمی خواهم اصلا دنبال ان بگردم  از اقرار و جبران خسارت می ترسم  ترس از تایید نشدن پیش خودم و دیگران و از دست دادن ابزار ها 
با سلام....
با دیدن نقش خودم متوجه الگوهای رفتارهایی پوسیده و نخ نما شده خودم میشوم ، من عادت دارم در هر اتفاق دنبال مقصر بگردم و نقش دیگران را پیدا کنم ، با دیدن نقش خودم بدهکار میشوم در حالیکه همیشه از آدمها طلبکار بودن ، از جبران خسارت میترسم ، چون فهم و درک خودم رو واقعیت محض میدانستم ، از قضاوت دیگران میترسم ، از بخشیدن طرف امتنا میکنم چون میگویم طرف باید درد بکشد ، در حقیقت از نگاه کردن به نقش خود میترسم چون از تغییر میترسم.

در واقع از مسئولیتی که بعداز فهمیدن نقش خودم باید داشته باشم میترسم.