تالار تبادل تجربه انجمن معتادان گمنام UK

نسخه‌ی کامل: سوال 4 : کار کردن چهار قدم قبلی چگونه مرا برای کارکردن قدم پنجم اماده کرده است
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 4 : کار کردن چهار قدم قبلی چگونه مرا برای کارکردن قدم پنجم اماده کرده است 
من بواسطه آشنایی با بیماری ام و اینکه در تسلط کامل آن قرار دارم و قدرت آن زیاد و غیر قابل علاج و پیشرونده است و در صورت عدم توقف قادر است مرا نابود کند باخودم و نوع بیماری مهلک و پیچیده و مرموزم آشناتر شدم و تسلیمم بیشتر شد در قدم 2 با یک نیرویی که قادر است سلامتی عقل ایمان مرا به من بازگرداند آشنا شدم و وقتی کارآمدی آن به من ثابت شد اعتمادم بیشتر شد و به وجودش عمیقا و قلبا ایمان آوردم وقتی روند ایمان آوری و برگشت سلامتی عقلم را دیدم کاملا برایم محرض شد که اینجا خبری است و در قدم 3 برای اولین بار شروع به دست کشیدن از اراده شخصی ام و سپردن آن به خداوندی که خودم به تازگی آنرا پیدا نموده بودم شدم و هرگاه مجدد کنترل اوضاع را بدست میگرفتم اراده مخربم و حتی سازنده ام و تمام آنرا قدم سه ایی به مراقبتش سپردم و حرکت کردم و قدری اوضاعم بهتر شد ترسها و نگرانی هایم کمتر شد به توسط قدم 4 به اندازه 30 زندگی گذشته ام که بدون طرح و برنامه ایی و یلخی و به واسطه تسلط بیماری ام گذشته بود با خودم آشنا شدم و دوگانگی های شخصیتی ام را در تمام سطوح رفتاری اجتماعی و شخصیتی دیدم و علت و علل اینکه همیشه منزوی و افسرده بوده و نمیتوانستم درست رابطه بگذارم را در درون خودم و انتخابهایم و عدم آشنایی درست و دقیق خودم دیدم و اینکه خطاها و اشتباهات زیادی انجام داده و غافل از آنها بوده و بواسطه غرور و خودپسندی قادر به دیدن آنها نبودم خلاصه اینکه قدم چهار مرا مجددا به خودم نشان داد و لایه های انکارم کمتر شد و فهمیدم یک موجود سراپا نیازم
در قدم اول ترسم از بیماری اعتیاد ریخت و اصول روحانی صداقت تمایل و روشن بینی و پذیرش را به کار گرفتم و تسلیم شدم تا بیماری من از فعالیت بیاستد در قدم دوم با نیروی برتر اشنا شدم که دوستش دارم و ایمان به او را تمرین کردم  در قدم سوم با این نیرو پیوند خوردم و تصمیم گرفتم که خودم را به بسپارم و ترسهایم کم شد  سپس با این امادگی وارد قدم چهارم شدم و شروع به جستجوی خود کردم و با چراغ قوه ای به درون خود رفتم و شروع به بررسی زوایای تاریک خود کردم و شروع به بررسی رنجش ها و ترسها روابط و احساسات و داشته های خود کردم و با اصول روحانی شهامت و ایمان اشنا شدم ------و تمرین این اصول روحانی باعث شد که در قدم پنجم اماده شوم تا چگونگی دقیق خطاهایم را در مقابل خداوند و خود و یک انسان دیگر نظاره کنم و به بررسی انها بپردازم و از سر راه خداوند کنار بروم و اماده بهبودی شوم