انجمن معتادان گمنام UK

پازل بهبودی

پازل بهبودی

پازل بهبودی

پازل بهبودی,زندگی معتادوار,راه کارهای بهبودی از اعتیاد,راه رهایی از اعتیاد,تنگناهای بهبودی

با هزاران مشکلات پیش آمده در زندگی معتادوار و مصرف مواد مخدر ، پیام معتادان گمنام را از همسرم گرفتم ، از طریق دو عدد برگه های خواندنی که همسر از یکی از گروه های NA دریافت کرده بود ، با NA آشنا شدم .

خیلی وقت بود که همسرم ، نگران من و زندگی مشترک مان بود و همیشه دنبال راهی می گشت که من قطع مصرف کنم ، تا بتوانیم به زندگی مان ادامه دهیم .

کنار برگه های خواندنی ، یک آدرس نوشته شده بود با ساعت شروع جلسه ، که ظاهرا دست خط همسرم بود ، به من گفت اینجا را توسط یکی از آشناهایمان پیدا کرده و شخصا به آنجا مراجعه نموده و برگه های خواندی را برایم آورده است .

تا آن زمان همه جور راهی را برای قطع مصرف امتحان کرده بودم ، اما هیچ کدام برای من ثمربخش نبود و بعد از مدت کوتاهی دوباره به اعتیاد فعال ام بازمی گشتم .

به هر حال معتادان گمنام هم یک روش جدیدی برای من بود تا شاید بتوانم از بلای خانه مان سوز اعتیاد رها شوم ، راستش را بخواهید ، خودم هم واقعا خسته شده بودم ، به هر حال دلم را به دریا زدم و گفتم این راه را هم امتحان می کنم ، شاید برایم اثربخش باشد .

همان شب به آدرسی که در کاغذ نوشته شده بود رفتم ؛ راستش را بخواهید ؛ انتظار نداشتم که این همه معتاد را در کنار هم ببینم !

برایم عجیب بود ، که در ایالت ما این همه معتاد وجود داشته باشد ، دو سه نفری از اعضای جلسه ، چهره هایشان برایم آشنا به نظر می رسید ، اما هر چه فکر کردم ، متوجه نشدم از کجا آنها را می شناسم ! پازل بهبودی,زندگی معتادوار,راه کارهای بهبودی از اعتیاد,راه رهایی از اعتیاد,تنگناهای بهبودی

وارد برنامه شدم ، و راه کارهای بهبودی از اعتیاد را از دوستان بهبودی دریافت کردم ، ابتدا به من گفتند : باید نود روز و نود جلسه بصورت مداوم در جلسات NA شرکت کنم ، به هیچ عنوان وسایل مصرف را در دسترس ام قرار ندهم ، با افراد مصرف کننده هیچ تماسی نداشته باشم و مهمترین مسئله : در جاهایی که در حال مصرف مواد مخدر هستند ، حضور پیدا نکنم !

بهبودی من مانند یک پازل در حال شکل گیری بود ، اکثر مواردی که قبلا ، من قطع مصرف می کردم و مجددا لغزش و مصرف می کردم ، بخاطر رعایت نکردن ، نکات کلیدی ذکر شده ی بالا بود !

در واقع من راه رهایی از اعتیاد را بلد نبودم ، مانند این بود که من سوار بر هواپیمایی شده بودم ، که به من می گفتند در حال سقوط است ، من از سر هواپیما به ته هواپیما می رفتم ، نوع مواد مصرف ام را عوض می کردم و یا در زمان قطع مصرف ، با مصرف کنندگان در ارتباط بودم ، و اینها باعث سقوط من می شد ، من باید از هواپیمای در حال سقوط پیدا می شدم .

پازل بهبودی من با گرفتن راهنما و مرور قدم های دوازده گانه NA تکمیل تر شد ، قدم ها ، اعتماد به نفس از دست رفته را به من  بازگرداند و باعث شد تا ابزاری قدرتمند برای ادامه ی مسیر بهبودی به دست بیآورم .

راهنما بعنوان یکی از ارکان اصلی بهبودی ، برای من کار کرد ، او کسی بود که از تنگناهای بهبودی مرا نجات داد و در سخت ترین شرایط زندگی ، نقطه ی قوت بهبودی من بود .

با گرفتن رهجو و خدمت کردن در NA ، پازل بهبودی من شکل بهتری به خود گرفت و تکمیل تر شد ، هر چه بیشتر در مسیر بهبودی قرار داشتم و اصول برنامه را در زندگی ام به اجرا می گذاشتم ، این پازل تکمیل تر می شد .

اکنون ۱۸ سال و چهارده روز است که در حال تکمیل کردن پازل بهبودی ام می باشم ، و عجله ای برای تکمیل کردنش ندارم ، چون باور دارم این برنامه برایم کار می کند و پازل بهبودی ام هر روز شکل بهتری به خود می گیرد .

پازل بهبودی,زندگی معتادوار,راه کارهای بهبودی از اعتیاد,راه رهایی از اعتیاد,تنگناهای بهبودی

نویسنده : (Jayden-P)

پازل بهبودی,زندگی معتادوار,راه کارهای بهبودی از اعتیاد,راه رهایی از اعتیاد,تنگناهای بهبودی

منبع : مجله ی الکترونیک صدای بهبودی معتادان گمنام

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا