انجمن معتادان گمنام UK

وبینار بزرگداشت روز راهنما 4 دسامبر

وبینار بزرگداشت روز راهنما 4 دسامبر

وبینار بزرگداشت روز راهنما 4 دسامبر

وبینار بزرگداشت روز راهنما 4 دسامبر

به داستان هایی الهام بخش از سراسر جهان گوش دهید.

راهنما و رهجو: در وبینار بزرگداشت روز راهنما به ما بپیوندید.

شنبه ۴ دسامبر ۲۰۲۱ ساعت7 شب  به وقت انگلستان.

آیدی جلسه: ۷۴۲۳ ۹۰۲۷ ۸۱۶     رمز: ۱۹۵۳

ترجمه به زبان های پرتغالی و اسپانیایی فراهم است.

اگر به ترجمه به زبان های دیگر نیاز دارید با wb@na.org  تماس بگیرید.

درضمن وبینار به صورت زنده پخش خواهد شد که لینک آن قبل از شروع جلسه در www.na.org/webinar قرار خواهد گرفت.

 

ترجمه به زبان فارسی فراهم است.

توسعه نقش ما به عنوان راهنما 
روش های راهنما و رهجو ، از معتادی به معتاد دیگر فرق میکند . بعضی از ما به روشی که راهنمای ما رفتار می کرد ، رفتار میکنیم و بعضی دیگر به آن طریقی که دوست داشتن راهنمای شان به آن ها رفتار می کرد . بعضی اعتقاد دارند قانونی جز اهدای عشق بی قید و شرط و پذیرش وجود ندارد . علی رغم همه این ها ، اصول روحانی در سنت ها مانند گمنامی ، غیر حرفه ای بودن و خدمت  ، معیار مشترکی برای تمام روابط راهنما و رهجویی است . فلسفه راهنما و رهجو می تواند در کمک به سایرین و پس دادن آن چه به ما داده شده است ، یافت شود . بسیاری از ما می دانیم چه گونه اعتماد ، ایمان و صداقت می تواند برای هر دو – هم راهنما ، هم رهجو – زیر بنای ساختاری رابطه شان باشد .

بزرگترین چالش من به عنوان راهنما داشتن  حوصله و تسلیم  در زمانی بود که من ، دو معتاد جوان را به عنوان رهجو پذیرفته بودم . آن ها در خود سری شان به سر می بردند . نه فقط به علت تازه بودن شان ، بلکه چون جوان بودند و بعضی شرایط را  حتی گاهی برای اولین بار  در زندگی تجربه می کردند .
                                باور من این است که هدف قدم ها یک بیداری روحانی است و نقش من به عنوان راهنما این است که رهجو های ام را از طریق قدم ها به طرف خداوند  به آن گونه که درک می کنم . من قوی ترین ارتباط آگاهانه را با نیروی برترم زمانی احساس می کنم که فعالانه در حال رساندن پیام هستم .                                    “برای من سخت است که بدون کار کرد مستقیم برنامه راهنمای یک نفر شوم ، این باعث می شود که شخصا نیز قدم ها را با راهنمای ام کار کنم . وقتی به دیگران کمک کنم تا راه شان را در همین زمینه پیدا کنند ، خودم نیز مهارت بیش تری در مورد قدم ها به دست می آورم .                                 “اولین راهنمای من برای ام یک الگو بود . او مرا به جلسات مختلف می برد و در کمیته ی بیمارستان ها و زندان ها درگیر کرد . قدم ها را با او کار کردم . بعد از این که مدت 10 سال با هم بودیم او برای من دوستی شد که می توانستم کاملا به او اعتماد کنم . سپس او از شهر ما رفت و من مجبور شدم راهنمای جدیدی بگیرم . راهنمای جدیدم گفت باید از قدم اول  عجز  شروع کنم .من طفره رفتم و گفتم قدم ها را قبلا کار کرده ام . از من خواست که قدم ها را در مورد مسائل زندگی کار کنم نه فقط در رابطه با مواد مخدر . به راستی سخت بود که اعتماد و صمیمیت را با یک راهنمای دیگر پیدا کنم . اما این رابطه تبدیل به بهترین اتفاقی شد که ممکن بود بیفتد . نگاه جدید ، چالش جدید و صدای تازه  عمیق تر شدم در مسائل ، تجربه ی بسیار پر باری بود .

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا