انجمن معتادان گمنام UK

راهنما و رهجو شدن

راهنما و رهجو شدن

راهنما و رهجو شدن

راهنما و رهجو شدن,یک راهنما در NA,مشارکت با راهنما

راهنما و رهجو شدن
راهنما و رهجو شدن

یکی از پیشنهاداتی که بسیاری از ما در بدو شرکت در جلسات NA می شنویم این است که راهنما بگیریم. به عنوان تازه وارد ، ممکن است معنای آن را درک نکنیم.

یک راهنما به چه معناست؟ چگونه ما راهنما گرفته و از او استفاده می کنیم ؟ کجا می توان یک راهنما پیدا کرد ؟

هدف این جزوه ، ارائه مقدمه ای خلاصه در مبحث راهنما و رهجو شدن است . راهنما چه کسی است ؟

راهنما و رهجو شدن

رابطه ای شخصی و خصوصی است که می تواند برای افراد مختلف ، معانی مختلفی داشته باشد. در راستای آن چه که هدف این جزوه می باشد ، یک راهنما در NA، عضوی از انجمن معتادان گمنام می باشد که بر اساس برنامه بهبودی ما زندگی کرده و خواستار ایجاد رابطه ای خاص ، حمایت کننده و شخصی با ماست.راهنما و رهجو شدن,یک راهنما در NA,مشارکت با راهنما

برداشت اکثر أعضا از یک راهنما ، در درجه اول کسی است که بتواند در کارکرد دوازده قدم NA و بعضی اوقات ، در کارکرد دوازده سنت و دوازده مفهوم به ما کمک کند. راهنما الزاما ، یک دوست نمی باشد ولی ممکن است کسی باشد که ما می توانیم به او اعتماد کنیم. ما می توانیم ، مسائلی را با راهنمای مان ، مشارکت کنیم که مطرح ساختن آن ها در یک جلسه برای مان راحت نمی باشد .

ارتباط من با راهنمایم ، کلید اعتماد کردن ام به سایر آدم ها و نیز کارکرد قدم ها بود. من ، همه زندگی آشفته ام را با راهنمایم ، مشارکت کردم و او گفت که او نیز در گذشته در همان جایگاه ، بوده است , او ، به مرور ، زندگی بدون مصرف و مواد مخدر را به من آموخت .راهنما و رهجو شدن,یک راهنما در NA,مشارکت با راهنما

 

راهنما چه کار می کند؟

راهنما ها، تجربه، قدرت و امید خود را با رهجوهایشان، مشارکت می کنند. بعضی از اعضاء ، راهنمای خود را به عنوان فردی با محبت و دلسوز ، تعریف می کنند که به حرف های آن ها گوش داده و بدون هیچ قضاوتی، از آن ها حمایت می کند . بعضی دیگر ، واقع بینی و بی طرفی راهنما را معیار قرار می دهند و به راه کار های صریح و صادقانه او ، حتی زمانی که پذیرفتن آنها سخت است ، اعتماد می کنند. با این وجود، سایرین ، به این دلیل راهنما می گیرند که آن ها را در کار کرد دوازده قدم ، راهنمایی کنند .

یک بار ، یک نفر پرسید: “چرا من به راهنما نیاز دارم؟ راهنمای او پاسخ داد :خوب به این دلیل که تشخیص خود فریبی توسط خودت کارنسبتا سختی است.”

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا