انجمن معتادان گمنام UK

خویشتن پذیری

خویشتن پذیری

خویشتن پذیری

خویشتن پذیری

خویشتن پذیری

مشکل کمبود خویشتن پذیری ، مشکل بسیاری از معتادان در حال بهبودی است. این نقص مرموز را به سختی می توان تشخیص داد و اغلب ناشناخته باقی می ماند. بسیاری از ما اعتقاد داشتیم که مشکلمان فقط مصرف مواد مخدر است و این واقعیت که زندگی مان غیر قابل اداره شده بود را انکار می کردیم.

این انکار، حتی پس از قطع مصرف ممکن است ما را در بند خود نگه دارد. بسیاری از مشکلاتی که در دوران بهبودی تجربه می کنیم، به علت ناتوانی ما در پذیرش خویشتن در اعماق وجودمان است.

شاید حتی به فکر مان هم نرسد که این مسئله ریشه مشکلات ماست، زیرا اغلب به شکل های دیگری خود را نشان می دهد. مثلا می بینیم که زود رنج ، عیب جو ، ناراضی ، افسرده، یا سر در گم شده ایم یا به هوای آرام کردن آن چه ما را از درون می خورد.خویشتن پذیری,قطع مصرف,پذیرش دیگران,کمبود خویشتن پذیری

سعی می کنیم عوامل بیرونی را تغییر دهیم. تجربه ما نشان داده که در چنین موقیت هائی بهتر است برای دسترسی به منشاء ناراحتی مان توجه خود را معطوف درون کنیم. تقریبا همیشه کشف می کنیم که ما در مورد خود منتقدان سخت گیری هستیم و در بیزاری از خود و عدم پذیرش خویشتن غوطه می خوریم.

قبل از آمدن به NA اکثر ما تمام زندگی مان را صرف رد کردن خود می کردیم. از خودمان متنفر بودیم و هر کاری از دستمان بر می آمد می کردیم که کس دیگری باشیم.

می خواستیم هر کسی باشیم جز همان که بودیم. از آنجا که نمی توانستیم خود را بپذیریم، سعی می کردیم پذیرش دیگران را به دست آوریم.

دلمان می خواست دیگران پذیرش و عشقی را که نمی توانستیم به خود بدهیم، به ما بدهند. اما عشق و دوستی خودمان همیشه مشروط بود. با هر کاری برای هر کسی می کردیم بلکه پذیرش و تایید آنها را به دست آوریم و از آنهایی که مطابق این میل ما رفتار نمی کردن ، می رنجیدیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا