انجمن معتادان گمنام UK

اصول راهنما روح سنت های ما

اصول راهنما روح سنت های ما

اصول راهنما روح سنت های ما

اصول راهنما,روح سنت های ما

درباره این کتاب

 

این کتاب بر اساس نیاز به داشتن درک بهتری از اصول سنت‌های ما تکوین یافت .

از سراسر جهان اعضای NA خواستار نشریه‌ای ساده، قابل اجرا و بر اساس تجربه در رابطه با دوازده سنت بودند تفاوت‌های بسیاری دردرک و اجرای این اصول در انجمن ما وجود دارد و این کتاب قصد ندارد هیچ یک از آنها را درست یا غلط قلمداد کند در عین حال بی مورد است که ما کتابی منتشر کنیم که پاسخی به سوالاتی که ما را آزار می‌دهد نداشته باشد .

 

ما تجربه نیرو و امید معتادان بسیاری را در سراسر جهان جمع‌آوری کردیم که در اشکال مختلفی به دست ما رسیده بود از قبیل : برگه هایی که بین راهنما و رهجو رد و بدل شده بود یاداشت های فراوانی از کارگاه‌های مختلف نوشته های شخصی اعضا که از سراسر جهان ارسال شده بود و انباشته از فایلهای صوتی سخنرانان مختلف .کارگروه مربوطه پس از بررسی تمام آنها مضامین و کاربردهای مشترک و معمول و همینطور نحوه بیانی که به ما کمک کند تا مسائل جدیدی را درک کنیم انتخاب کرد .

ما یکایک لغات را بررسی و به حساب آوردیم مسائل و مباحث و سوالاتی که در پی خواهد آمد ، از مطالبی که از اعضا به وجود آورده و در گروه های کوچک از آن استفاده کرده‌اند سرچشمه می‌گیرند .

این کتاب از طریق بحث های طولانی مشارکت و سوال های فراوانی که ما می‌پرسیم به وجود آمد ، مانند دیگر نشریات مان این کتاب هم توسط معتادان و برای معتادان بر اساس تجارب مشترک معتادان در حال بهبودی در معتادان گمنام نوشته شده است که نتیجه آن خلق مجموعه ای از ابزار و تجارب در رابطه با چگونگی حل مسائل به کمک یکدیگر با استفاده از اصول نهفته در سنت ها است .

دوازده سنت درباره روابط ما با دیگران گروه ها و بدنه های خدماتی و نیروی برترمآن است سنت ها در حالی که نحوه رفتار ما در خدمات را مورد بررسی قرار می‌دهند و در همان حال به ما می آموزند که چگونه زندگی کنیم .

آنها روحانی هستند و در همان حال قابل اجرا سنت ها به ما کمک می کنند تا در زندگی جهت یابی کنیم و به ما یادآور می‌شوند که مقصدمان کجاست و کجا ممکن است زمین گیر شویم .

اما در همان حال خاطرنشان می‌کنندکه ما خود سکاندار کشتی زندگی خود هستیم ،  استقلال و اتحاد مان راهنمای ما هستند و نه یک شکل بودن و حکومت کردن ما اختیارمان را به نیروی برتر می سپاریم و با برابری و مساوات گرد هم می‌آییم .

هدف اصلی ما رساندن پیامبه معتاد درحال  عذاب است اگر خواهان دستیابی به این هدف باشیم . اول از همه خود نیازمند بهبودی هستیمو لازم است با رعایت اتحاد گردهم آمده و گروه های مان را تشکیل دهیم و خدماتی ارائه کنیمکه بهبودی را در دسترس همگی مان قرار دهد . جهت انجام این کار نیازمند تمامی اصول منابع و اعضای موجود هستیم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا